Staj Olanakları

Roketsan 2016 Yaz Stajı

Roketsan A.Ş. 2016 yaz dönemi stajyer listesi ve “Staj Başlama”  ile ilgili detaylar  aşağıda yer almaktadır:

  • Stajyerlerin, belirtilmiş olan staj döneminin ilk günü mesai saati olan 08.30’da Roketsan A.Ş. Elmadağ tesisinde olması gerekmektedir.
  • Stajyerlerin mutlaka stajın ilk iki günü Roketsan’da olmaları beklenir, ilgili eğitimlerin tamamlanması açısından bu durum önem arz etmektedir. Söz konusu eğitimi tamamlamayan stajyerler Roketsan’da staj yapamazlar.
  • Stajyerler ilk gün kendi olanaklarıyla staja gelecek olup, aynı günün akşamı servis ayarlaması yapıldıktan sonra Roketsan servisini kullanabilecektir.
  • Stajyerlerin stajın ilk günü yanlarında 1 adet Adli Sicil Belgesi, 1 adet İkametgah belgesi, okul tarafından yapılan sigorta belgesi ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir. Belgelerini getirmeyen stajyer adaylarının stajı başlatılamayacaktır.
  • Staj kabul belgesi isteyen stajyerlerimizin staj yapacakları tarih ve gün sayısını 10 Mayıs 2016 tarihine kadar staj@roketsan.com.tr adresine bildirmeleri gerekmektedir. 10 Mayıs 2016 sonrası staj işlemleri kapanacak olup, herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.
  • Staj dönemlerinin aralığı 20 iş gününe denk gelecek şekilde belirlenmiştir. Ancak staj süresi 20 iş gününden uzun olan stajyerlerin okullarının sigorta sürelerini uzatmaları durumunda gereken süreyi tamamlamalarında bir sorun yoktur.
  • Staj süresini uzatmak isteyen stajyer adaylarımız, staj sürelerini 16 Mayıs 2016 tarihine kadar staj@roketsan.com.tr adresine toplam staj sürelerini bildirmelidir.
  • Listede belirlenmiş olan dönemler sizlerin talepleri doğrultusunda belirilenmiş olup değiştirilmesi mümkün olmamaktadır.

Listede belirtilen ancak herhangi bir sebeple Roketsan A.Ş.’de staj yapmayacak olanların, 16 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar staj@roketsan.com.tr adresine durumu bildiren bir mail atmaları rica olunur.

Staj kabul listesine buradan ulaşabilirsiniz.

16.08.2016/ 09.09.2016 dönemine kabul edilen stajyerlerin “20 iş günü” staj süresini doldurmaları adına 19-20-21 Eylül tarihlerinde de staj yapmaları gerekmektedir.